Младата надежда в биатлона Лора Христова спечели световна титла в супер спринта

...

Световна титла за Лора Христова в супер спринта на 7,5 км за девойки в летния биатлон

Младата вяра в биатлона Лора Христова спечели международна купа в супер спринта на 7,5 километра за девойки на Световното състезание по летен биатлон в Осърбле, Словакия.

Българката направи пет пропуща в четирите си стрелби, като пробяга дистанцията за 24.33,8 минути.

Валентина Димитрова и Стефани Йолова завършиха надлежно 7-ма и 15-а. Димитрова остана на 1:14.3 минути от победителката с 6 пропуща на рубежа, а Йолова финишира с закъснение от 2:36.08 минути и общо 9 пропуща. " Топ 3 " на надпреварата допълниха две украинки. Олександра Меркушина заслужи среброто откакто приключи на 9.5 секунди (3 грешки) след шампионката Христова, а бронзът остана за Олена Хородна с закъснение от 36.3 секунди (4 пропуска).
Източник: inews.bg